Нещодавно отримали партію натурального каменю для реалізації деяких уже замовлених проектів. Це італійський мармур CRISTAL WHITE

Це італійський мармур з чисто білою структурою з ледь помітною “сіринкою” в деяких місцях. Білий мармур , чисто білий, зазвичай коштує недешево! Але чому ми обрали цей варіант. Тому що на відміну від інших ціна його більш бюджетна. У нас його можна придбати від 250 долларів за квадрат. І якість ми гарантуємо тому що впевнені в наших постачальниках.

Тепер хочу перейти до травертину який саме входить у моду тепер. Все частіше і частіше у нас цікавляться каменем – травертин! Завдяки своїй структурі він не виглядає пафосно скажімо як мармур і в той же час в деяких місцях без нього не обійтись, скажімо там там є волога. Травертин не є слизьким і тому годиться для облаштування басейнів та хамамів (одне з останніх наших замовлень це піддон у душ).

Невеликий екскурс в анатомію цього каменю:

Травертин — пориста гірська порода, вапняний туф, утворений в процесі зміни мінералів карбонату кальція, взаємодіючих з вуглекислим газом і молекулами води. Місцем утворення є рудовища, які знаходяться на поверхні землі в результаті вулканічної діяльності. Оскільки вода в таких місцях відрізняється за температурою, травертин стає різних віддінків в процесі утворення. Відтінки можуть бути від білого до горіхового. Чим більше залізного вмісту, тим він темніше за кольором.

Властивості травертину:

  • Маючи суміжну природу з вапном, травертин відрізняється підкресленою пористою структурою. Пори з’являються в травертині із-за бульбашок газу, в процесі утворення, а також морських відкладень: ракушок, молюсків, водоростей, залишків тварин, які мільони років тому жили в місцях теперешніх родовищ.
  • Камінь легко оброблюється. За допомогою різних інструментів його ріжуть на блоки і плити, виготовляючи пастини для зовнішніх робіт і плитку для внутрішніх. Дуже гарно виглядає мозаїка з елементів травертина різного кольору. Ванні кімнати, багети з них стають по-справжньому чудовими і вартими кращих компліментів любого поціновувача прекрасного.
  • Матеріал легкий, його зручно транспортувати. Один куб травертину важить приблизно біля двох тонн.
  • Травертин поглинає воду в невеликій колькості.
  • Вітри і атмосферні опади міняють з часом первинний колір породи, змінюючи його в залежності від кліматичних умов. Так, білий травертин стає біживим або кольору слонової кістки, а жовтинй стає коричневого тону. Особливо схильні до таких змін матеріали для зовнішніх робіт. Тому спочатку їх обробляють, шліфуют, за надобністю поліруют. Також породу обробляють для того, щоб згладити пористу поверхню і зробити поверхню більш гладкой, однорідной, більш вологосійкою.
  • Травертин морозостійкий, добре утримує тепло, ізолює звуки. 

Місцемнародження травертину є країни Центральної Азії, а також в Ірані, Туреччині, Італії, Іспанії, Росії, Україні.

Найкращою якістю відмічаються італійські, іспанські травертини. Незмінним попитом користується турецкий камінь, добутий в Паммуккалє.