Сучасний штучно створений міцний оздоблювальний матеріал, який використовується як для інтер’єрного оздоблення (в тому числі штучні кухонні стільниці), так і облаштування фасадів будівель.
Безпосередньо граніту у складі керамограніт не має. Проте зветься так через властивості цього штучного матеріалу (міцність в порівнянні, скажімо, із керамічною плиткою), що дає можливість використовувати матеріал для облаштування приміщень технічного призначення із суттєвими фізичними навантаженнями на одиницю площі.
Вважається, що керамограніт вперше отримали італійські гончарі в 1978. В пресі з’явилися статті, що майстри в Італії створили новий композитний матеріал, що відрізняється відсутністю поглинання води. За своїми ТТХ він був аналогічний з природнім гранітом. Італійці першими почали використовувати технологію випалу висушеної до шамоту і помеленої в порошок білої глини при високих температурах, що досягають більш ніж 1 000 градусів. Це схоже на природний процес утворення каменю. При цьому керамограніт створюється набагато швидше, а отриманий матеріал не потребує додаткової обробки.
Керамограніт створювався не як оздоблювальний, а як загальнобудівельний матеріал. Його міцність давала можливість застосовувати його при будівництві цехів, розважальних залів та інших будівель з значною площею і, виходячи з цього, навантаженнями на одиницю площі.
Для вироблення керамограніту використовують так званий прес-порошок (у склад якого входять збалансовані в певних пропорціях біловипальні глини, каоліни (шамот), кварцовий пісок, плавні (польові шпати та пегматити), вода. Прес-порошок у напівсухому вигляд підлягає пресуванню при навантаженнях близько 450 кг/м² із подальшим випалом з поступовим підвищенням температури до 1 200—1 300° C. При цьому на фазі пресування не використовуються додаткові клеї чи смоли, що лишає керамограніт екологічно чистим матеріалом!
Переваги керамограніту:
- міцність на згин і стійкість до механічних пошкоджень, як удари, подряпини, тощо
- незначний ступінь водопоглинання в порівнянні із природним гранітом
- з цього виходить, вища морозостійкість в порівнянні з керамічною плиткою
- стабільність кольору (яка пов’язана із стійкістю до впливу ультрафіолету)
- висока екологічність!
- нескладний догляд: керамаграніти стійкі до впливів агресивних речовин, як кислоти чи лугів, тому ці речовини не псують поверхні з керамограніту, а видалення забруднень можна здійснювати сильнодіючими миючими засобами.